کد خبر : 21333

امام جمعه بوشهر: رسیدگی به نیازمندان و ایتام از ویژگی‌های ماه مبارک رمضان است

امام جمعه بوشهر: رسیدگی به نیازمندان و ایتام از ویژگی‌های ماه مبارک رمضان است

امام جمعه بوشهربا تاکید بر رسیدگی به نیازمندان و ایتام در ماه مبارک رمضان گفت: با آغاز این ماه پربرکت و با عظمت خدمات رسانی به نیازمندان استان بوشهر به ویژه افراد آسیب دیده معیشتی به سبب بیماری کرونا آغاز شده است.

به گزارش بوشهر24، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری،  صبح امروز در جمع خبرنگاران با تبریک حلول ماه مبارک رمضان  این ماه با عظمت را به عموم مردم استان بوشهر و مسلمانان موحد جهان اسلام تبریک گفت و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان، ماه محبوب خدا شدن بر پایه ایمان و تقوا و بصیرت است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه ماه مبارک دارای ویژگی‌های مهمی است افزود: ماه رمضان اوج فصل بهار معنویت انسان و
ماه نزول باران آسمانی آیات الهی است و روزه‌داری موفق است که بر زمین  تشنه قلبش باران آیات الهی ببارد.

نویسنده کتاب قرآنی «پایان دنیا در کلام خدا» با اشاره به اینکه قرآن خوانی در ماه مبارک رمضان اقسامی دارد، بیان کرد: بهترین شیوه قرائت
قرآن، هدایت یابی و عمل خواهی بر اساس آموزه‌های قرآنی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر  با تاکید بر عمل به آموزه‌های قرآنی گفت: ماه مبارک رمضان طریق آسمانی انس با قرآن در چهار مرتبه صعودی قرائت، فهم، ایمان و عمل به آموزه‌های قرآن کریم است.

آیت الله صفایی بوشهری با ابراز اینکه ماه رمضان، ماه ذکرالله است، عنوان کرد: در ماه مبارک رمضان اگر قرآن به دل نشیند، هیچ مومنی زندگی‌اش به گل نخواهد نشست و کشتی عمرش هیچگاه غرق نشود و بی تردید به ساحل امن الهی خواهد رسید.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر،با بیان اینکه رسیدگی به نیازمندان و افراد فقیر از ویژگی‌های ماه مبارک رمضان است تصریح کرد: در این ماه با عظمت باید به نیازمندان، مستمندان و افراد بی‌بضاعت توجه ویژه شود.

امام جمعه بوشهر از آغاز رزمایش مواسات همدلی و کمک مومنانه در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با آغاز این ماه پربرکت و با عظمت خدمات رسانی به نیازمندان استان بوشهر به ویژه افراد آسیب دیده معیشتی به سبب بیماری کرونادر قالب رزمایش مواسات همدلی و کمک مومنانه آغاز شده است.

وی افزود: در این ماه با عظمت ضمن طبخ و توزیع غذا بین نیازمندان، بیش از 120 هزار سبد غذایی بین نیازمندانی که به سبب بیماری کرونا دچار آسیب اقتصادی و معیشتی شده‌اند از سوی دستگاه‌های مختلف، نهادها، نیکوکاران و افراد خیر در شهرها و روستاهای استان بوشهر توزیع می‌شود.

مهر/

ارسال نظر