کد خبر : 21341

۱۰ هزار سیلندر گاز معیوب روی دست مردم بوشهر

۱۰ هزار سیلندر گاز معیوب روی دست مردم بوشهر

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با بیان اینکه ۳۰ هزار سیلندر گاز مایع در استان نوسازی شد، نسبت به خطرات سیلندرهای مستعمل هشدار داد.

به گزارش بوشهر24، مدیرکل استاندارد استان بوشهر با بیان اینکه ۳۰ هزار سیلندر گاز مایع در استان نوسازی شد، نسبت به خطرات سیلندرهای مستعمل هشدار داد.

به گزارش خلیج فارس؛ محمدرحیم بهره مند اظهار داشت: با توجه به تعداد بالای سیلندرهای گاز مایع معیوب در سطح استان نسبت به میانگین کشوری، طرح استاندارد سازی سیلندرهای LPG به شکل ویژه ای مورد اجرای این اداره کل قرار گرفت.

وی افزود: در حال حاضر میانگین تعداد سیلندرهای گاز معیوب در کشور، ۳۵ درصد است در حالیکه این آمار در استان بوشهر به ویژه شهرستان عسلویه به بالای ۷۰ درصد رسیده بود.

مدیرکل استاندارد بوشهر، مهاجر پذیر بودن مناطق جنوب استان و انتقال سیلندرها از استان های دیگر به همراه خانواده‌ها و شرکت‌ها را از جمله دلایل افزایش تعداد بالای سیلندرها در این منطقه برشمرد و بیان داشت: نبود شرکت های صاحب سیلندر در استان و عدم انجام تعمیرات روی این سیلندرها بخاطر نبود شرکت متولی باعث ایجاد وضعیت خطرناک در استان شده بود.

وی افزود: در همین راستا، با جلسه متعدد با انجمن ال پی جی کشوری و تقبل تمام هزینه ها از طرف آنان و با توجه به جلوگیری از تحمیل هرگونه بار مالی برای مردم، طرح استاندارد سازی سیلندرهای گاز LPG در دو فاز جمع آوری سیلندرهای فاقد متولی در استان و نوسازی سیلندرهای دارای متولی در استان اجرایی شد.

بهره‌مند اظهار داشت: در راستای نوسازی و بازسازی سیلندرهای دارای متولی در استان، طی سال گذشته هفت هزار و ۵۰۰ عدد سیلندر نو وارد چرخه توزیع و به طور کل بیش از ۳۰ هزار عدد سیلندر بازسازی و نوسازی شده اند که با این کار تحولی چشمگیر در وضعیت سیلندرهای گاز مایع ایجاد شد.

وی افزود: پیش بینی می شود قریب به ۱۰ هزار سیلندر گاز مایع معیوب دیگر در دست مردم باشد که امید است با رایزنی های صورت گرفته با انجمن گاز مایع ایران به منظور تامین بودجه لازم و بهبود وضعیت کنونی کرونا در سطح کشور اجرای این طرح به زودی به اتمام برسد.

مدیرکل استاندارد بوشهر با اشاره به اینکه در حال حاضر، شرکت های تاسیساتی سیلندر پرکنی پرسی ایران گاز، جنوب گاز، سالم گاز (بوتان) و لیان گاز در استان خدمت رسانی می کنند ادامه داد: اجرای این طرح با همکاری عموم مردم به شکل بهتری انجام خواهد گرفت، لذا مردم توجه داشته باشند از سیلندرهای فاقد متولی در سطح استان استفاده نکنند چرا که در صورت رخ دادن حوادث ناشی از استفاده از سیلندرهای بی نام و نشان و فاقد متولی بدون استاندارد، هیچ تاسیساتی پاسخگو نخواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: هم استانی های عزیز، می توانند سیلندرهای معیوب خود را به شرکت های تاسیساتی معتبر در استان، تحویل و سیلندرهای نو تحویل بگیرند.

خلیج فارس/

ارسال نظر