کد خبر : 21347

بالگردهای اطفاء حریق در راه ارم/ قطعاً آتش را تا امشب مهار می کنیم

بالگردهای اطفاء حریق در راه ارم/  قطعاً آتش را تا امشب مهار می کنیم

مدیرکل بحران استانداری بوشهر از حضور قریب الوقوع بالگردهای اطفاء حریق در مراتع ارم خبر داد.

به گزارش بوشهر24، جهانگیر دهقانی با اعلام این خبر افزود: آتش سوزی از روز جمعه شروع شد و تاکنون سه بار اطفاء حریق صورت گرفته که مجددا آتش شعله کشید.
وی ادامه داد: امروز نیز به صورت میدانی با فرماندار دشتستان، مدیران کل امور عشایر و منابع طبیعی در صحنه حضور داشتیم.
مدیرکل بحران استان بوشهر ضمن اشاره به اینکه صبح امروز ۵۰ نفر جهت خاموش کردن آتش به صحنه رفته و ظهر نیز ۵۰ نفر دیگر حضور یافته اند، ادامه داد: گروه های دیگری نیز از بخش بوشکان به ما ملحق می شوند و در خصوص نیروی انسانی کمبودی نداریم.
وی اظهار داشت: تنها کمبود ما، بالگرد بود، از این رو شخص استاندار و معاون عمرانی ایشان به جد، دنبال تامین بالگرد اطفا حریق بودند.
دهقانی تاکید کرد: اگر تاکنون بالگرد نیامده بود، چون سه بار آتش را خاموش کردیم و با توجه به شرایط و خاموش سازی آتش، نیازی به استفاده و پرواز بالگرد نبود اما امروز به صورت جدی موضوع را پیگیری کرده و رایزنی‌های لازم را انجام دادیم.
وی افزود: در این راستا، دو بالگرد را هماهنگ کردیم، بالگرد آبپاش اول از طرف سپاه استان فارس و بالگرد دوم نیز به منظور پشتیبانی از طرف هلال احمر استان فارس می باشد و طبق اطلاعاتی که تاکنون به دست ما رسیده به سمت استان بوشهر حرکت کرده‌اند.
مدیرکل بحران استانداری بوشهر خاطر نشان کرد: سوختن مراتع، تاکنون حدود ۷۰۰ هکتار برآورد شده و به هزار هکتار نمی رسد قطعاً آتش را تا امشب مهار می کنیم برای سرد شدن و خنک سازی مراتع نیز اگر بتوانیم بالگرد آبپاش را در زمان مناسب به مناطق مد نظر برسانیم خوب است.
وی ادامه داد: تاکنون منابع طبیعی و آبخیزداری، بخشداری، دهیاری، شهردار، بسیج، هلال احمر، فرماندار، محیط‌زیست و خود مردم به طور کامل پای کار بوده اند، استاندار و معاون عمرانی نیز تمام تلاش خود را کرده‌اند.

 

ارسال نظر