کد خبر : 21434

استاندار بوشهر: طرح جامع گردشگری مناطق تاریخی ‌سعدآباد دشتستان تدوین می‌شود

استاندار بوشهر: طرح جامع گردشگری مناطق تاریخی ‌سعدآباد دشتستان تدوین می‌شود

استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های گردشگری گفت: ظرفیت‌های گردشگری در مناطق تاریخی سعدآباد دشتستان، مطالعه و طرح جامع گردشگری تهیه و تدوین می‌شود.

بوشهر24 از دشتستان، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در بررسی از ظرفیت‌های شهر سعدآباد و روستای تاریخی و گردشگری زیراه دشتستان، با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های گردشگری اظهار داشت: یکی از محورهای توسعه استان بوشهر توجه به طرح‌های گردشگری است.

وی، با بیان اینکه استان بوشهر در بخش‌ها و عرصه‌های مختلف دارای ظرفیت‌‌های گردشگری است افزود: آثار تاریخی، سواحل، منابع طبیعی، قنوات، چشمه‌ها و  دشت‌های استان بوشهر از ظرفیت‌های بالای گردشگری است که توسعه زیرساخت‌های این قابلیت‌ها در دستور کار قرار دارد.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه دشتستان در عرصه‌های گوناگون دارای ظرفیت‌‌های مهمی است تصریح کرد:با وجود ظرفیت‌های مطلوب گردشگری و تاریخی در روستاهای سعدآباد از جمله زیراه، تهیه و تدوین مطالعات و طرح جامع گردشگری  در این مناطق ضروری است.

گراوند با بیان اینکه مناطق بکر و تاریخی در سعدآباد دشتستان این منطقه را ، به یکی از شهرهای مهم با قابلیت گردشگری تبدیل کرده است تاکید کرد: معاونت عمرانی استانداری با همکاری فرمانداری دشتستان و ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و محیط زیست نسبت به تهیه و تدوین طرح مطالعات گردشگری سعدآباد اقدام کنند.

وی با تاکید بر بهره جستن از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه گردشگری در سعدآباد بیان کرد: حفظ قنات و چشمه زیراه با مدیریت دستگاه‌های اجرایی مرتبط در دستور کار قرار گیرد.

 

ارسال نظر