کد خبر : 2321

چاپ پنج‌هزار نسخه قرآن در بوشهر

چاپ پنج‌هزار نسخه قرآن در بوشهر

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از برنامه‌ریزی برای توسعه برنامه های قرآنی در روستاهای استان بوشهر خبر داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از برنامه‌ریزی برای توسعه برنامه های قرآنی در روستاهای استان بوشهر خبر داد.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از مهر، حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی صبح دوشنبه در نشست با مدیرکل امور روستایی استانداری بوشهر اظهار داشت: روستاها بخش مهمی از جامعه را تشکیل می‌دهند که باید برنامه‌های مناسبی در زمینه‌های مختلف در روستاها اجرا شود.

وی اجرای برنامه های قرآنی را به عنوان یکی از برنامه های بسیار مهم و اساسی سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: برنامه‌ریزی بسیار خوبی به منظور توسعه برنامه های قرآنی در سطح روستاها صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم به اهداف مورد نظر خود در این برنامه ها دست یابیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی و ریشه کنی بی‌سوادی قرآنی در مناطق روستایی استان بوشهر را به عنوان یک اولویت در نظر داریم و امیدواریم بتوانیم برنامه‌های مناسبی بدین منظور اجرا کنیم.

وی به نقش بسیار مهم دهیاری‌های در سطح روستاها اشاره کرد و بیان داشت: اعتلای ارزش های دینی و معنوی جامعه روستایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و با همکاری دهیاری‌ها در این راستا قدم برمی‌داریم.

حجت الاسلام سروستانی به نقش سازمان دارالقرآن تبلیغات اسلامی در راستای گسترش آموزه های عمومی قرآنی در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: سازمان دارالقرآن باید در مناطق روستایی وارد عمل شده و برنامه‌های خود را اجرا کند.

فعالیت 170 موسسه و خانه قرآنی در استان بوشهر

مدیرعامل اتحادیه موسسات و مراکز قرآنی مردمی استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: توسعه برنامه‌های قرانی در سطح روستاها را در دستور کار داریم و از همه توان و انرژی برای دستیابی به اهداف خود در روستاها استفاده خواهیم کرد.

ابراهیم مرادی اضافه کرد: استان بوشهر دارای استعدادهای بسیار خوبی در زمینه قرآنی است که باید با اجرای برنامه های مختلف این استعدادها را شناسایی و شکوفا کنیم تا شاهد ترویج بیش از پیش فرهنگ قرانی در جامعه باشیم.

وی از همکاری با اداره کل امور روستایی استانداری بوشهر برای توسعه برنامه‌های قرانی در سطح روستاها خبر داد و اضافه کرد: مردم در روستاهای استان بوشهر توجه ویژه‌ای به قرآن دارند و بسیاری از روستائیان در مسابقات مختلف قرآنی توانسته‌اند برای استان افتخار آفرینی کنند.

مسئول دارالقرآن‌الکریم استان بوشهر نیز به ارائه گزارشی از وضعیت موسسات و خانه‌های قرانی استان بوشهر پرداخت و بیان داشت: بیش از 170 موسسه و خانه قرآنی در استان فعالیت دارند که افراد زیادی را به سمت برنامه‌های قرآنی کشانده‌اند.

عبدالحسین ناصری اضافه کرد: از همه ظرفیت‌ها برای توسعه برنامه های قرآنی در روستاها استفاده خواهیم کرد و امیدواریم به اهداف مورد نظر خود دست یابیم.

چاپ پنج‌هزار نسخه قرآن کریم در بوشهر

مدیرکل امور روستایی استانداری بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین اداره کل تبلیغات اسلامی استان و ادره کل امور روستایی استانداری بوشهر نسبت به توسعه برنامه های قرآنی در سطح روستاها اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

حسین عالی نژاد از چاپ پنج‌هزار نسخه قرآن کریم در بوشهر خبر داد و اضافه کرد: این قرآن ها در روستاهای استان بوشهر توزیع می‌شوند و دهیاری‌ها همکاری لازم را برای اجرای این برنامه خواهند داشت.

وی از برنامه‌ریزی برای ترویج فرهنگ قرآنی در مناطق روستایی بوشهر خبر داد و خاطرنشان ساخت: توسعه برنامه‌های قرآنی با محوریت دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی استان انجام می شود.

مدیرکل امور روستایی استانداری بوشهر با اشاره به درج مهر اداره کل امور روستایی استانداری بوشهر در قرآن‌های چاپ شده، ادامه داد: این اداره مبلغ 350 میلیون ريال هزینه چاپ این تعداد قرآن را تامین خواهد کرد.

لازم به ذکر است که در این نشست یک تفاهم نامه بین اداره کل امور روستایی استانداری بوشهر و اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر به امضا رسید که این تفاهم‌نامه برای توسعه فعالیت‌های قرآنی در سطح روستاها ایجاد شد.

ارسال نظر