کد خبر : 276

۳ هزار نفر در دشتستان معتکف شدند

۳ هزار نفر در دشتستان معتکف شدند

بوشهر۲۴: رئیس اداره تبلیغات اسلامی دشتستان گفت: ۳ هزار نفر در دشتستان معتکف شدند.

بوشهر24: رئیس اداره تبلیغات اسلامی دشتستان گفت: 3 هزار نفر در دشتستان معتکف شدند.
به گزارش "بوشهر24"، حجت‌الاسلام حسن شیخی در بازدید از مساجد محل برگزاری اعتکاف در برازجان اظهار داشت: اعتکاف، دوری جستن از لذت‌گرایى و مهار حس خود محورى و برترى‌جوئى و بازگشت از قبله دنیاگرایان به سمت و سوى قلب و قبله هستى است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دشتستان افزود: به همت اداره تبلیغات اسلامی دشتستان و با هماهنگی‌های انجام شده با هیئات مذهبی، هیئت امناء مساجد و فعالین فرهنگی مذهبی و مشارکت ادارات و نهادهای فرهنگی شهرستان تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای پذیرایی از بیش از 3 هزار معتکف در این شهرستان انجام گرفت و تاکنون این برنامه با کیفیت خوبی برگزار شده است.

شیخی از برگزاری 10 گفتمان دینی در اعتکاف دشتستان خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته و به همت مبلغین و مبلغات شهرستان و همکاری فعالین فرهنگی تعداد 10 گفتمان دینی با موضوعات متنوع در سنت اعتکاف این شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دشتستان ادامه داد: اعمال و سنت اعتکاف، ولایت فقیه و جامعه، بیداری اسلامی و موضوعات روز از محورهای برگزاری این گفتمان‌ها است.

مسئول امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی دشتستان نیز از تدوین 20 برنامه فرهنگی ویژه بانوان دشتستانی در ایام اعتکاف خبر داد.

اعظم امیری ادامه داد: به همت امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی و مشارکت مبلغات حوزه علمیه حضرت رقیه (س) برازجان، مسئولین هیئات مذهبی بانوان شهرستان بیش از 20 برنامه فرهنگی مذهبی ویژه بانوان در ایام اعتکاف اجراء شده است.

مسئول امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی دشتستان گفت: برگزاری گفتمان دینی و جلسات پرسش و پاسخ، جلسات پاسخ به شبهات، کلاس‌های احکام شرعی و جلسات قرآنی، جلسات سخنرانی و تشریح زندگینامه ائمه اطهار (ع) از برنامه‌های پیش‌بینی شده در ایام اعتکاف است. / فارس

ارسال نظر