کد خبر : 2815

بیانیه شورای هیئات مذهبی شهرستان بوشهر به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع)

تجمع بزرگ عزاداران صادق آل محمد(ع) در بوشهر

تجمع بزرگ عزاداران صادق آل محمد(ع) در بوشهر

بوشهر24: تجمع بزرگ عزاداران صادق آل محمد(ع) ساعت 10:30 صبح روز جمعه از پل پور درویش (روبروی بانک صادارات) تا مصلای جمعه بوشهر برگزار می شود.

بوشهر24: شورای هیئات مذهبی شهرستان بوشهر با صدور بیانیه ای از مردم ولایتمدار بوشهر جهت حضور در تجمع عزاداران صادق آل محمد دعوت به عمل آورد.

به گزارش "بوشهر 24"، در آستانه فرا رسیدن شهادت ششمین اختر تابناک آسمان وامامت و ولایت شورای هیئات مذهبی شهرستان بوشهر با صدور بیانیه ای از مردم ولایتمدار بوشهر جهت حضور در تجمع عزاداران صادق آل محمد دعوت به عمل آورد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

       این ماتمى که چشم ملائک ز خون ترست                          گویا عزاى صادق آل پیغمبرست

از کدام برکه نوشیده ای که دست در دست ملائکه، بال و پرت رهسپار بهشت جاودان شد؟

ای انیس مدام سجاده و هم نشین شبانه قرآن! آفتاب عظمتت همیشه بر فراز آسمان مسلمانان، روشنایی بخش است. تمام سپیده هامان را به صداقت نامت استواریم.

در سوگ  شهادتت غمنامه ای می نویسیم به مظلومیت باران، آن زمان که آسمان غربتت را گریست.

ای ششمین ستاره تابناک امامت و ولایت، صادق آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلّم)! نامت را با افتخار به دل های غریبمان می سپاریم تا یادت آرام بخش سینه های بی تابمان باشد.

ای سعادت سپید! روز شهادتت اشک می ریزیم و ستایش می کنیم غربت ستودنی ات را

65 سال، عاشقانه زیستی و 34 سال را صادقانه امامت کردی تا پر پر دانه های نجابتت به انگور زهر آلود منصور آغشته شد.

٢۵ شوال سالروز شهادت جانگداز ششمین اختر تابناک ولایت و امامت ، رئیس مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق ( ع ) است که شیعیان در عزای آن امام همام خون میگریند.این مناسبت جانسوز را وبه محضر امام زمان و حجت غائب حضرت مهدی(عج) و نائب صالح اش به  علمدار عشیره ی عاشورایی انقلاب  امام خامنه ای (مدظله ) و تمامی  شیعیان و منتظران ظهور آن حضرت تسلیت عرض می‌کنیم.

اذعان باید کرد که هر چند تاریخ پیدایش شیعه به زمان رسول خدا(ص) باز می گردد، اما تلاش ها و اقدامات ارزنده امام صادق(ع) در تبیین جایگاه تشیع و روشن تر نمودن منظومه فکری و علمی شیعه در همه علوم به گونه ای برجسته بوده است که مذهب تشیع، «جعفری» لقب گرفته است و شیعیان نیز به آن حضرت منتسب می شوند. به همین دلیل شایسته است شیعیان و دوستداران آن حضرت به منظور ادای حق آن پیشوای تابناک و نکوداشت مقام آن حضرت، تلاش خود را برای احیای بیش از پیش سالروز شهادت جانگداز ایشان دو چندان کنند و در این راه از تمامی شیوه های تبلیغی بهره بگیریم..

امروز بیش از بیش  لازم است شیعیان با حفظ هوشیاری کامل، بصیرت و احساس مسئولیت ، و وجدت و همدلی در برابر دسیسه‌ها و نقشه‌های شوم صهیونیست جنایتکار  بایستند و با آنها به مقابله برخیزند. تحقق این مهمّ از راه حفظ ارتباط و پیوند عمیق با مراجع عالیقدر جهان تشیع و عمل به رهنمودهای ارزشمند  فرزانه بی بدیل قرن معاصر امام خامنه ای (مدظله ) که اسوه علم، عمل و تقوا هستند، ممکن می شود.  همانا مرجعیت دینی و نیز دسته های عزاداری و مراسم عزای اهل بیت(ع)  بزرگترین خار در چشم دشمنان این مذهب شریف می باشند. بی تردید برگزاری با شکوه  مراسم عزای اهل بیت(ع)، موجب حفظ شریعت نبوی و صیانت از دین می شود.آنچنانکه نیرنگ منافقان  و دشمنان را نیز خنثی می سازد.

از این رو هیئات مذهبی شهرستان دارالحماسه و دارالولایه بوشهر  در ایام شهادت صادق آل محمد(ع) و هتک حرمت مسلمانان به دست تکفیری های آلت دست صهیونیست کودک کش ضمن سیاهپوشی و برپایی مجالس عزا و تعزیه در مساجد، حسینیه‌ها و تکایای شهر، در سالروز شهادت آن حضرت نیز با حضور در مسیر مشخص شده ، بیش از پیش ارادت خود را بر ساحت اقدس اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نشان خواهیم داد.

مسیر عزاداری : ،پل پور درویش (روبروی بانک صادارات) تا مصلای جمعه شهر

زمان :31 مرداد ماه ساعت 10:30 صبح جمعه

در پایان از خداوند می خواهیم توفیق گرفتن انتقام خون آباء و اجداد طاهرین ایشان را در زیر پرچم مقدس آن حضرت، به ما ارزانی دارد، انشاء الله.

ارسال نظر