کد خبر : 286

در نماز جمعه این هفته سراسر استان؛

اعتراض به قبرهای چندمیلیونی، بدحجابی و انجام محرمات در مراکز تفریحی

اعتراض به قبرهای چندمیلیونی، بدحجابی و انجام محرمات در مراکز تفریحی

مشکلات نخلداران دشتستانی / حضور باشکوه جوانان در اعتکاف / خودکشی زنی در اسکله خارگ / انتقاد از تاخیر شروع به‌کار بیمارستان عسلویه

بوشهر24: آیین پر صلابت و دشمن شکن این هفته نماز جمعه در سراسر استان با حضور مردم ولایتمدار برگزار شد .

به گزارش "بوشهر24"، بر خی از عناوین مطرح شده در خطبه های نمازجمعه این هفته استان بدین شرح می باشد: پرهیز از قبرهای چند میلیونی/ مشکلات نخلداران دشتستانی / حضور باشکوه جوانان در اعتکاف / بدحجابی و انجام برخی محرمات درمراکز تفریحی / خودکشی زنی در اسکله خارگ / انتقاد از تاخیر شروع به‌کار بیمارستان عسلویه

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ؛امام جمعه بوشهر:

*میز مذاکرات آمریکا با سایر کشورها میز فریب دادن و گرفتن امتیاز است.
*در صورت توجه به ظرفیت‌های داخلی کشور و فعال کردن آنها آمریکا و سایر قدرت‌ها هیچ غلطی نمی‌توانند، بکنند.
*در مدیریت کشور باید استفاده از منابع داخلی موجود در دستور کار قرار بگیرد
* آمریکا در مذاکرات با کشورها با هدف فریب و گرفتن حداکثر امتیازات پای میز مذاکره می‌نشیند و در مذاکرات به دنبال برد، برد نیستند و بیشتر سعی دارند در مذاکرات با گرفتن امتیازات لازم، فقط خودشان پیروز مذاکرات باشند.
*اگر به جوانان مستعد کشور توجه کنیم هیچ قدرتی نمی‌تواند در برابر ایران اسلامی قد علم کند.
*تاکید رهبری بر تکیه به توان داخلی یک کد بزرگ برای مسئولان کشور است و بدون شک استفاده از قشر تحصیل کرده، راهکارهای اقتصاد مقاومتی و عدم اعتماد به سردمداران کشورهای غربی راه و نگاه ولی فقیه است.
*جوانان ایران اسلامی و به ویژه بوشهر در سه روز اعتکاف نشان دادند که چقدر با ایمان و ولایتمدار هستند و این نشان دهنده این است که فرهنگ استان یک فرهنگ دینی است.
*موزه تاریخ و شناسنامه یک قوم است و باید تلاش شود موزه‌های همانند تاریخ مقاومت جنوب ایران و موزه تاریخ دفاع مقدس در بوشهر به نحو مطلوبی تاریخ استان بوشهر را معرفی و تبیین کنند.
*در دین اسلام اسراف حرام محسوب می‌شود ولی متاسفانه در ایران مقدار مصرف جامعه، چندین برابر یک کشور با چند برابر جمعیت ایران است.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح ؛ امام جمعه خورموج
*مصیبت ننگین‌ برای مسلمانان طرفداری بی قید و شرط بعضی از حکام منطقه از رژیم صهیونیستی است.
*دختر، همسر، پسر و مرد و زن سهم در ارث دارند و طبق قانون ارث، باید این حقوق بین آنها رعایت شود و بعضی‌ها عنوان می‌کنند که چرا زن نصف ارث را می‌برد حاضر نیستند که نصف ارث را هم به او پرداخت کنند و امیدوارم این مهم در خانواده‌ها رعایت شود.
* حدود 600 نفر در شهرستان دشتی در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند که در شهر خورموج بیش از 300 خواهر و حدود 90 نفر از برادران در این مراسم معنوی حضور داشتند.
*آیت‌الله بهجت، آیت‌الله مشکینی، ایت‌الله خمینی (ره)، آیت‌الله بهاءالدینی و ... در قرن حاضر برای همه ما از بهترین الگوها و سرمشق‌ها هستند.
* باید از حداقل امکانات بیشترین بهره و استفاده در جهت رشد اقتصادی کشور داشته باشیم و این از فرمایشات مقام معظم رهبری است؛ در بحث اقتصاد مقاومتی که عمل به این قانون موجب جلوگیری از اسراف است.
*از بانیان مساجد خواسته‌ایم تا از پذیرایی‌های گران‌قیمت در فاتحه‌ها استفاده نشود.در قبرستان‌ها و بر مزارها سنگ‌های گران قیمت دیده می‌شود که ممکن است چند میلیون تومان هزینه در بر داشته باشد که هیچ تاثیری بر میت ندارد.
* قرار براین شد که تعمیراتی ظرف سه روز انجام گیرد تا مشکلات آب استان کمتر شود و به‌خاطر کم کردن سهمیه برداشت آب، از خط محرم و کوثر اجرا کرده‌اند که این امر مشکلات عدیده‌ای برای مردم به دنبال داشته است و هر چند مرتب مردم تماس می‌گیرند هر چند برای ما محسوس است که اوقاتی از شبانه‌روز و برای بعضی‌ها از محله‌ها اکثر اوقات شبانه‌روز آب مصرفی ندارند.

حجت‌الاسلام عیسی راستگو ؛ امام جمعه اهرم
* آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اقدامات و مصوبات خود نشان داده که رفتاری دوگانه در قبال ایران دارد.
*با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی خطر بزرگی برای منطقه و جهان است امام(ره) به عنوان یک نظریه‌پرداز و سیاستمدار اعلام کرد که این رژیم نه تنها برای جهان اسلام خطر دارد بلکه برای کل جهان هستی خطر دارد.
*آژانس انرژی هسته‌ای به بهانه‌های مختلف اعلام می‌دارد ایران به‌دنبال سلاح هسته‌ای است و هیچگونه اقدامی برای فعالیت‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی که صدها کلاهک هسته‌ای دارد انجام نمی‌دهد.
*امسال سه برابر سال گذشته شاهد حضور معتکفان در مساجد بودیم و حضور جوانان نیز پرشورتر از سال گذشته بود.

حجت‌الاسلام مصلح ، امام جمعه برازجان
*خرمای نخلداران دشتستان روی دست آنها مانده و دولت باید اقدامات لازم را برای خرید توافقی خرما از نخلداران داشته باشد.
* روز تشکیل رژیم صهیونیستی روزی سیاه و نحس است که روز تاسیس این رژیم ضد حقوق بشر به یوم‌النکبه نامگذاری شده است.
* هر چند دشمنان تلاش‌های بسیار زیادی برای فشارآوردن به ملت ایران داشته اند ولی شاهد توفیقات روز افزون کشور در عرصه‌های مختلف هستیم.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد ، امام جمعه عسلویه
*لازم است در به‌کارگیری نیروهای این بیمارستان از جوانان جویای کار شهرستان عسلویه استفاده شود.
*کم توجهی به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر سب رواج فساد و بدحجابی در جامعه شده است که همه مردم و کارگزاران باید در این مهم ورود کنند و فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را اشاعه دهند
* ازمسئولان شهرستان عسلویه تقاضا می‌کنم به جوانان بها بدهند و از توان آنها در اداره و پیشرفت شهرستان استفاده شود.
* با انتقاد از تاخیر شروع به‌کار بیمارستان عسلویه ، لازم است در بکارگیری نیروهای این بیمارستان از نیروهای شهرستان عسلویه استفاده شود.
*در دور جدید مذاکرات ایران با کشورهای 1+5 تیم مذاکره کننده ایرانی باید هوشمندانه و با درایت از موضع عزت و قدرت  سخن بگوید.

حجت‌الاسلام محمد محمدی ؛ امام جمعه کاکی
*مهم‌ترین اصل در مذاکرات هسته‌ای، مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا باشد.
*اکنون با آمادگی بیشتری و با توکل به خدا هر تهدیدی را پاسخ می‌دهیم و تحریم‌ها نیز موجب رویش‏ها و بالندگى‏ ما بوده همه دیدید و شنیدید با بومی‌سازی  RQ-170 غنیمتى و با افزودن تجهیزات دیگر وحشت سر پای کفر را در برگرفت و رسانه‌های بیگانه مثل نشریه کریستین ساینس مانیتور در گزارشى با عنوان «وقتى کابوس تحقق یافت» اعلام کرد RQ-170 توانایی بمباران و حمله به کشتى‌‏هاى جنگى آمریکایى در هر نبرد احتمالى را دارد.
* امنیت و اقتدار ایران در گرو اندیشه‏‌هاى دفاعى رهبر فرزانه انقلاب‏ بوده واست.
* اول خردادماه سالروز آغاز محاصره اقتصادى جمهورى اسلامى ایران از سوى آمریکا است، محاصره اقتصادى، فرصت پیداکردن  برای رشد و اتکا به خود است و در این روزها حساس‏ترین دور مذاکرات شروع شده است و باید مقاومت‏ در برابر زیاده‏ خواهى‌هاى آمریکا مهم‌ترین اصل باشد وبه خط قرمزها دقت شود.
* حضرت امام خمینی(ره) فرمودند که هر مسلمانى حتى در دورترین نقاط جهان باید همه نیروى خود را براى آزادى فلسطین و انتقام از اشغالگران به کار گیرد.

حجت الاسلام موسی کمالی ؛امام جمعه خارگ
* هدف مذاکره‌کنندگان غربی کاهش سانتریفیوژها و عدم توسعه ایران است.
* آیت الله بهجت انسانی بسیار فاضل و عارف بودند و زندگی بسیار ساده‌ای داشنتد و سعی کردند همیشه گمنام بمانند و در دیدار خصوصی‌ای که هفته گذشته با فرزند ایشان داشتیم، عنوان کردند که این گمنامی تعمدی بوده و ایشان روزانه بیش از 12 ساعت عبادت می‌کردند و همزمان با امام خمینی (ره)، فعالیت‌های سیاسی خود را نیز آغاز کردند و حتی گاهاً تندتر از ایشان بودند.
* فرزند ایشان می‌گفت که ایشان حتی پس از مرگ نیز امورات بیت خود را کنترل می‌کند و سنگ قبر ایشان یک سال و نیم طول کشید تا نصب شد و دلیلش این بود که ما می‌خواستیم متنی برای روی سنگ آماده کنیم که نسل‌های بعد نیز با نگاه به آن، بزرگی ایشان را درک کنند، تا اینکه روزی یک خطاط و شاگردش نزد ما آمدند و دلیل را جویا شدند و ما نیز این را گفتیم.شاگرد گفت آیا شما خود ایشان را شناخته‌اید که انتظار دارید دیگران ایشان را بشناسند؟بنده از این گفته منقلب شدم و به پیشنهاد شاگرد همان امضای ایشان که کلمه «العبد» بود را گذاشتیم که خود معانی بسیاری درش نهفته بود و دانستم که ایشان بخاطر ساده‌زیستی رضایت به آماده شدن سنگ قبر نداده بود.
*تصمیم یهودیان به شکل گیری این کشور در خاورمیانه بود، چرا که احتمال می‌دادند اروپایی‌ها در آینده جلو آن‌ها بایستند و لذا مسیحیت را از بین بردند و قصد دارند اسلام را نیز از بین ببرند و در واقع تکفیری‌ها نماینده صهیونیست هستند که رهبری در دیدار با نخست وزیر پاکستان، مقابله با تکفیری‌ها را لازم دانست و فرمود که اگر با آن‌ها مقابله نشود، ضربه بزرگی به اسلام وارد می‌شود و به فرموده امام اگر مسلمانان متحد بودند و هر کدام سطل آبی روی اسرائیل می‌ریخت، آن کشور را آب می‌برد اما این اتحاد نیست و امیدواریم این اتحاد برای نابودی اسرائیل شکل بگیرد که در غیر این صورت آن‌ها برای نابودی اسلام گام برمی‌دارند.
*رهبری در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای سپاه فرمود که هدف آمریکا این است که مردم را از نظام جدا کند، بنابراین امام خمینی (ره) نیز بیان داشتند که من این را یک فرصت می‌دانم که اگر بخواهیم می‌توانیم این تهدید را به یک فرصت تبدیل کنیم.
*آموزش و پرورش یکی از ارگان‌های مهم در این امر است و رهبری نیز در دیدار با معلمان، اشاراتی داشتند هم به خود معلم که فرمودند، معلم علاوه بر تدریس باید تفکر اسلامی و ولایی، تفکر ایثار، از خودگذشتگی، سبک زندگی اسلامی، رفتار و اخلاق اسلامی و غیره را به نسل آینده آموزش دهد و هم به این ارگان که تمامی ادارات باید به این سازمان کمک کنند و سوم اینکه ایشان تاکید داشتند که در عرصه مدیرتی، داشتن نگاه‌هاى جریانى و سیاسى و حزبى و جناحى و این چیزها، براى آموزش‌وپرورش سَم است و فرمودند «ما در طول این سالهاى متمادى دورانى را دیدیم که به این چیزها اهتمام بیشترى شد، و آموزش و پرورش خسارت یافت. مراقب باشید!»
*دو نکته مهم درباره تصمیم گیری نهایی مذاکرات مانده؛ یکی تعداد سانتریفیوژها که 21 هزار سانتریفیوژ داریم که هزار عدد آن نسل دوم است و 8 هزار عدد در حال توسعه و سوخت گیری داریم، که نظر آن‌ها این است که باید از 21، به 4 هزار کاهش یابد و 1800 تای آن‌ها بیشتر در مدار قرار نگیرد و نه از نسل دوم، که از نسل اول باشند.
*بحث دیگر تحقیق و توسعه است که ما می‌گوییم هر دو باید باشد و آن‌ها می‌گویند تحقیق باشد، اما توسعه نه و لذا ما باید بتوانیم نسل‌های دوم و سوم سانتریفیوژ را بسازیم و توسعه دهیم و یا باید از خواسته خود کوتاه نیاییم و یا باید حرف آن‌ها را بپذیریم و باید منتظر ماند و دید کدام یک عملی می‌شود.
*مشکلات خارگ و به ویژه ایاب و ذهاب، واقعاً مشکلات عدیده‌ای است و در این مدت فشار زیادی را بر مردم وارد آورده و این مشکلات افزایش یافته است و کار به جایی رسید که بخاطر وجود مشکلات فراوان در این مدت، افراد زیادی با ما تماس گرفتند و حتی زنی می‌خواست در اسکله دست به خودکشی بزند.
*اما تقدیر و تشکر باید داشته باشیم از مسئولین استان که واقعاً پیگیر مسائل هستند و ما این را به عینه دیدیم که هم فرماندار محترم و هم معاون عمرانی استاندار و دیگر مسئولین به جد پیگیر حل این مشکلات هستند و جدیداً در استان توجه ویژه‌ای به خارگ صورت گرفته و همچنین از نماینده بوشهر نیز تشکر می‌کنم. بنده خود به شخصه دیدم که ایشان در پایتخت پیگیر مشکلات هستند و علی‌رغم مشکلات فراوان شهرستان بوشهر، ایشان در دیدار با ریاست جمهوری مشکلات خارگ را مطرح کردند و این به دور از انصاف است که بگوییم ایشان پیگیر نیستند و البته ایشان تنها انتقال دهنده مشکلات خواهند بود و کسانی دیگر باید پیگیری کنند و البته باید به مردم حق داد که پیگیر مشکلات خود باشند و به آن‌ها فرصت دهیم تا مشکلات خود را مطرح کنند و از مسئولین هم انتقاد کنند.

حجت الاسلام سیدعنایت هاشمی منش ؛ امام جمعه ریگ
* پشتوانه تیم مذاکره کننده ما قدرت لایزال الهی ، خون صدها هزار شهید ، دعای خیر مادران شهدا و ایثارگران و جانبازان و حمایت قاطع ملت ایران است.
* دولت آمریکا نباید گمان کند که همه کشورها چشم وگوش بسته در اختیار آن هستند و باید سیاست های خود را درقبال ایران تغییر دهد.
* امروز کلید پیشرفت ملت ایران عزت و پایداری و مقاومت در برابر نظام سلطه است و هرگونه امتیاز دادن به غرب خلاف عقلانیت و مصالح ملی است.
*مذاکرات هسته ای فرصتی برای رسوایی و استیضاح نظام سلطه است. تیم مذاکره کننده هسته ای ایران نباید کوچکترین احساس ضعفی کنند و باید از موضع اقتدار متکی بر قدرت لایزال الهی مذاکره کند.
* انتظار ملت ایران از تیم مذاکره کننده این است که با اقتدار از استقلال ، آزادی و مسیر پیشرفت ملت ایران دفاع کنند و با هر موضوعی که عزت ایران و ایرانی را مخدوش می کند قاطعانه برخورد کنند.
*تیم مذاکره کننده باید روی موضوع هسته ای چنان پافشاری کنند که غرب وادار به عقب نشینی شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله سبحانی ؛ امام جمعه موقت کنگان
* رژیم صهیونیستی درسراشیبی سقوط قرار گرفته است و این رژیم جعلی دچار مرگ تدریجی شده است.
* رژیم صهیونیستی مصداق واقعی ظلم و جنایت علیه بشریت است.آزادی قدس شریف نیازمند وحدت و اتحاد امت اسلام علیه اشغالگران است.
*ملت ایران با اطاعت از رهبری باز هم تودهنی محکمی به این غده سرطانی خواهند زد و این رژیم را به زباله دان تاریخ خواهند فرستاد.
*نکته مهم در برگزاری مناسبتها ، رعایت شئون دین و اجتناب از گناه در مجالس به بهانه جشن است.
* با اشاره به برخی معضلات فرهنگی این شهرستان ،برخی فرهنگها مانند نامگذاری مجتمع ها و پاساژها با نام های غیر اسلامی و غیر ایرانی ، بدحجابی ، انجام برخی محرمات درمراکز تفریحی را مغایر شرع مقدس و توطئه دشمنان برشمرد .

حجت‌الاسلام گنجی ؛امام جمعه جم
* مذاکره‌کنندگان ایران نه خود از خط قرمز عبور کنند و نه به دشمن اجازه عبور دهند.
*خدا را شکر در شهرستان جم اعتکاف با استقبال بی‌نظیر جوانان معتکف همراه بود
* رژیم صهیونیستی حقوق بشر را نقض کرده و متاسفانه به همراه بعضی از کشور های اسلامی مثل عربستان به دنبال تفرقه بین کشورهای اسلامی هست.
* جمهوری اسلامی در طرف دیگر میز مقابل قدرت‌ها نشسته است و در این مذاکرات حقانیت ایران به کشورهای دیگر مشخص خواهد شد.
* جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات تلاش می کند که به توافق نهایی برسد اما در این مذاکرات، تیم هسته ای مورد تائید نظام هستند و هیچ کس حق ندارد نسبت به تضعیف آنها اقدام کند.
*به فرموده رهبر انقلاب اسلامی نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه نمونه‌ای عملی از استعداد و توانایی ملت ایران و جمع کردن عزم صاحبان عزم و توانایی پیشرفت در کشور است.
*شاهد برگزاری مراسم های متعدد جشن میلاد حضرت علی (ع)  در سطح شهرستان بودیم  که این مراسم ها بسیار عالی برگزار شد و از دست اندرکاران این مراسم ها تقدیر و تشکر کرد.

ارسال نظر