کد خبر : 3019

چند بوشهری به حج تمتع اعزام می شوند؟

چند بوشهری به حج تمتع اعزام می شوند؟

بوشهر24: مدیرکل حج و زیارت استان بوشهر با اشاره به انجام نخستین پرواز بوشهر به نجف در هفته جاری گفت: 602 نفر از زائران استان بوشهر در قالب پنج کاروان به سفر معنوی حج تمتع اعزام می‌شوند.

بوشهر24: مدیرکل حج و زیارت استان بوشهر با اشاره به انجام نخستین پرواز بوشهر به نجف در هفته جاری گفت: 602 نفر از زائران استان بوشهر در قالب پنج کاروان به سفر معنوی حج تمتع اعزام می‌شوند.
به گزارش "بوشهر24" عبدالرسول رنجبر در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه کنگره حج بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان است، اظهار کرد: هفته حج از ششم شهریور ماه آغاز می‌شود و برنامه‌های متعددی برای گرامیداشت این هفته در استان بوشهر طراحی شده است.

وی در ارتباط با برنامه‌های هفته حج در استان بوشهر ادامه داد: برنامه‌های بزرگداشت هفته حج در استان بوشهر با افتتاح نمایشگاه حجاج در گناوه آغاز  و همچنین همایش حجاج نیز چهارشنبه این هفته در سالن همایش بانک صادرات با حضور زائران خانه خدا در بوشهر برگزار می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت استان بوشهر خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه شبی با قرآن از جمله برنامه‌هایی است که به مناسبت هفته حج در بوشهر برگزار می‌شود.

وی ابراز داشت: برای رفاه حال زائران پرداخت هزینه سفر آنها در دو قسط بصورت پرداخت مبلغی از هزینه در زمان ثبت‌نام و پرداخت مابقی هزینه سفر در چهار ماه بعد از ثبت نام انجام می‌گیرد که این اقدام با رضایت زائران همراه شده است.

رنجبر تصریح کرد: با وجود اینکه امسال نرخ ارز دولتی افزایش داشته ولی در کاروان‌ها افزایش قیمتی نداشته‌ایم.

این مسئول با اشاره به اینکه هفت درمانگاه ویژه حجاج خانم در مکه و مدینه دایر می‌شود، بیان داشت: در سال‌های گذشته 15 پزشک خانم در کاروان‌ها داشتیم که این تعداد در سال جاری با افزایش چهار برابری به 60 پزشک رسیده و خدمات پزشکی لازم را به حجاج ارائه می‌کنند.

وی اضافه کرد: با معاینات پزشکی انجام شده در کشور تعداد 50 نفر از زائران شرایط جسمی لازم برای اعزام به سفر حج نداشتند که افراد دیگری جایگزین آنها خواهد شد.

مدیرکل حج و زیارت استان بوشهر گفت: با ایجاد کمیته اطلاع‌رسانی و همچنین بروشورهای راهنمایی حجاج در قالب کتابی با عنوان «پرواز به سوی نور» اطلاعات لازم برای راهنمایی زائران به آنها اطلاع داده می‌شود.

رنجبر افزود: به منظور ارتقا کیفیت هتل‌های محل اسکان حجاج تعداد 35 هتل که خدمات مطلوبی در سال گذشته به حجاج نمی‌دادند از دایره اجاره خارج شده است.

وی ابراز داشت: نام‌نویسی حج عمره نیز در آبان سال 93 انجام می‌شود و اعزام افرادی که نام‌نویسی کرده‌اند در آذرماه انجام خواهد گرفت.

این مسئول با بیان اینکه ایستگاه پروازی زائران خانه خدا در سال جاری از 18 ایستگاه به 19 ایستگاه افزایش داشته، اظهار داشت: امسال از استان بوشهر 602 زائر در قالب پنج کاروان به خانه خدا اعزام می‌شوند.

رنجبر افزود: از 602 زائر استان بوشهر 160 نفر از شهر بوشهر، 38 نفر از دشتستان،  138 نفر از شهرستان دشتی و تنگستان، 138 نفر از شهرستان گناوه و دیلم، 119 نفر نیز دیر، کنگان و نخل تقی هستند که از 119 نفر منطقه دیر، کنگان و نخل تقی 31  نفر از اهل سنت هستند.

وی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آمار حجاج استان بوشهر در موضوع قاچاق و حمل مواد مخدر چگونه است، گفت: حجاج استان بوشهر در موضوع حمل و قاچاق مواد مخدر از پاکترین حجاج کشور هستند و تاکنون از هرگونه موارد این چنینی مبرا بوده‌اند.

به گزارش فارس، مدیرکل حج و زیارت استان بوشهر در ارتباط با پرواز هوایی از بوشهر به نجف اشرف نیز اظهار داشت: نخستین پرواز بوشهر - نجف عصر جمعه هفتم شهریور انجام خواهد شد و هزینه سفر هوایی به نجف اشرف برای زیارت اماکن مقدسه آن به میزان یک میلیون 147 هزار و 100 تومان خواهد بود./بوشهرنیوز

ارسال نظر