کد خبر : 5931

آموزش خلبانی پاراگلایدر در استان

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، نخستین دوره آموزشی خلبانی پاراگلایدر توسط آموزشگاه علوم و فنون هوایی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر روز پنجشنبه در ارتفاعات شهرستان دشتستان این استان برگزار شد.

به گزارش بوشهر 24،  به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، نخستین دوره آموزشی خلبانی پاراگلایدر توسط آموزشگاه علوم و فنون هوایی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر روز پنجشنبه در ارتفاعات شهرستان دشتستان این استان برگزار شد.
 مدیرسازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام صادق(ع) دراین آیین گفت: آموزشگاه علوم و فنون هوایی این سازمان به منظور آموزش های عمومی و تخصصی برای نخستین بار آموزش خلبانی پاراگلایدر را در ارتفاعات دشتستان برگزار کرده است.
سید مجتبی حسینی مقدم افزود: این دوره آموزشی ابتدا با سنجیدن موقعیت و سایت یابی توسط خلبان و مربی مجرب کشوری 'محمدرضا علائی نژاد' در ارتفاعات شرق بالادست امامزاده شاهزاده ابراهیم دشتستان آغاز شد.

 

http://img7.irna.ir/1393/13930906/81404299/81404299-6105380.jpg
 

وی اضافه کرد: تربیت نیروها و استعداد یابی در علاقه مندان به پرواز و حرفه خلبانی از اهداف مهم این رشته آموزشی است که با هدایت استعدادهای بالاقوه در زمینه هوانوردی، اهداف بالاتری مدنظر است.
وی اظهارکرد: جمع آوری علاقه مندان و حمایت های لازم برای آموزش با کمک مرکز رشد در تهران در جذب مربی های آموزشی در زمینه های مختلف هوانوردی در دستور کار جدی این مرکز آموزشی است.
مدیر آموزشگاه علوم و فنون س پاه امام صادق(ع) نیز گفت: هدف ما در سطح کلان تحقق منویات رهبری مبنی بر مقابله با تحریم هاست که در گام اول، تربیت افراد علاقه مند به هوانوردی و رشد استعدادهای جوان ایرانی است.

محمد جعفرآبادی اضافه کرد: درگام بعد برای استقلال و خودکفایی در صنعت هواپیماسازی باید جوانان خلاق و توانمند ایرانی ابتدا پرواز را حس کرده و توانایی خود را باور کنند.
وی بیان کرد: همه علاقه مندان به این رشته بالاتر از 12سال می توانند با مراجعه به سازمان اعم از خواهر و برادر در این رشته متقاضی شده و آموزش بینند./ ایرنا

ارسال نظر