کد خبر : 6282

آغاز ساخت دهکده گردشگری در ورودی شهرساحلی بوشهر

آغاز ساخت دهکده گردشگری در ورودی شهرساحلی بوشهر

استاندار بوشهر گفت: با توجه به اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه گردشگری دارد ساخت دهکده گردشگری در برنامه‌های این استان قرار گرفت که اکنون ساخت آن در ورودی شهرساحلی بوشهر آغاز شد.

به گزارش بوشهر 24، مصطفی سالاری عصر امروز در نشست با معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای قابلیت‌های مهم گردشگری است اظهار داشت:  برای اجرای طرح‌های گردشگری لازم است مناطق ویژه گردشگری دراستان بوشهر تعیین و مشخص شود.

وی، با تاکید بر توجه به زیرساخت‌های گردشگری در استان بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر با وجود داشتن ظرفیت‌های گردشگری ولی متاسفانه از داشتن هتل ستاره‌دار بی‌بهره است که لازم است در این حوزه توجه ویژه‌ای شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه نبود هتل مناسب این استان را با مشکلاتی مواجه کرده بیان کرد: از سرمایه‌گذاران در حوزه هتل‌سازی در بخش‌های مختلف پشتیبانی و حمایت می‌شود.

سالاری،  ظرفیت دریا و سواحل استان بوشهر را در کشور کم‌نظیر دانست و تاکید کرد: برای بهره جستن از این ظرفیت باید به زیرساخت‌های گردشگری در این استان توجه ویژه شود.

وی، با بیان اینکه نهضت ساخت هتل در کشور آغازشده خاطرنشان کرد: استان بوشهر دارای نقیصه نبود هتل است که باید در یک برنامه تدوین شده این مهم اجرایی شود.

استاندار بوشهر از افزایش اعتبارات عمرانی اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر خبرداد  و گفت: امسال تاکنون 107 میلیارد ریال به حوزه میراث فرهنگی تخصیص یافته است.

سالاری با بیان اینکه علاوه بر تخصیص اعتبارات به اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر به دیگر دستگاهها دربخش گردشگری اعتباراتی تخصیص داده شده تصریح کرد: ساخت دهکده گردشگری از برنامه‌های مهم این استان است که اکنون ساخت آن در ورودی شهرساحلی بوشهر آغاز شده است.

وی، گفت: برای این مهم 150 میلیاردریال اعتبار تخصیص یافته است که اجرای آن تحول مهمی دربخش گردشگری استان ایجاد می‌کند./ تسنیم

ارسال نظر